Сауна «ВіС» у Києві на Позняках
Русский  Українська  English   
 

Японська лазня - офуро

Японська офуро

Японська лазня, значно відрізняється від європейських і мусульманських видів лазні і туристові, що потрапив до Японії, на перших порах складно зрозуміти задоволення і філософію офуро.

Офуро являє собою дерев'яну бочку, дещо подібну до широко відомої купелі, наповненою дуже гарячою водою (іноді до 70 градусів Цельсія), в яку і занурюється людина. З незвички європейцеві може здатися, що в такій бочці недовго і зваритися, проте таке відчуття поступово змінялося розслабленням і утихомиренням.

До речі, така висока температура води історично зумовлена японським кліматом. Взимку в Японії температура може опускатися до - 40 градусів за Цельсієм, що, вкупі з високою вологістю, сильним вітром і недостатнім опаленням будинків, вимагало щоденного інтенсивного прогрівання усього тіла.

Офуро втілює у собі чотири стихії: вогню, повітря, землі і води. Вогонь - це полум'я кам'янки, повітря - це гаряча пара, вода - це вода в дерев'яній бочці, а земля - це дерев'яна бочка.

Цікавою особливістю японської лазні є те, що вона не призначена для купання і воду в ній практично не міняють. А миються японці, безпосередньо перед ухваленням лазні. До речі, цей нюанс нерідко стає причиною непорозумінь між туристами і персоналом в японських готелях.

Існує ще менш поширений різновид офуро. Це дерев'яний ящик, наповнений кедровою тирсою. Така «лазня» переноситься значно легше і практично не має протипоказань для відвідування. Тіло, що лежить на підігрітій гальці і оповите тирсою «дихає» ефірними маслами і ароматами дерева, - насичується здоров'ям і красою.

Самі японці відвідують офуро не менш ніж три рази на тиждень, а деякі і щоденно. Спочатку лазню приймає чоловік – голова сім'ї, а вже потім інші. Якщо ж в будинку знаходиться гість, то першочергове право відвідування лазні надається йому.









Texts' author, designed and programmed by Alexey Leonov, 2009-2015. All rights reserved.