Сауна «ВіС» у Києві на Позняках
Русский  Українська  English   
 

Евкаліптове дерево

Евкаліпт

Евкаліпт – вічнозелене дерево з сімейства Миртових. В основному росте в Австралії, Новій Зеландії, Індонезії, Новій Гвінеї і Тасманії. Відомо більше 700 видів евкаліпта, з них більше 95 відсотків родом з австралійського континенту.

По решті всього світу евкаліпт почав свою ходу в 19 столітті, з прибуттям до Австралії поселенців з Європи. На сьогоднішній день евкаліптове дерево культивується майже на всьому Чорноморському побережжі Кавказу, на півдні України (в т.ч. Кримський півострів) і в Молдавії.

Дерево велике, деякі його різновиди у висоту досягають 90 метрів (у деяких джерелах – понад ста), довжина околиці стовбура – 10 метрів і більш. Листя і гілки тонкі і гнучкі, що робить важким застосування віників з евкаліпта в парній (віники з евкаліпту використовуються, здебільшого, на Кавказі).

Хоча самі листя містять від 0,5 до 4 відсотків евкаліптового масла.

Дуже швидке зростання эвкаліпту дозволяє без втрат для дерева щороку зрізати частину молодих гілок і використовувати їх в різних цілях. Стволова деревина евкаліпту використовується для внутрішнього оздоблення будинків, виготовлення паркету і меблів, а також деяких деталей судів, рейкових шпал і стовпів.

Ще однією корисною якістю евкаліптового дерева є його здатність до швидкого осушення болотистих місцевостей.

Масло евкаліпту володіє могутньою антисептичною дією і тому широко використовується для попередження і лікування малярійної інфекції, простудних захворювань верхніх дихальних шляхів, астми, загоєння гнійних і опікових ран. Листя і кора евкаліпта використовуються при виробництві лікарських засобів проти звичайної лихоманки, та лихоманки, що перемежається.

У сучасній медичній індустрії евкаліптове масло складає лікувальну основу безлічі лікарських препаратів, таких як «Пектусин», «Отрівін», «Евкатол», «Хлорофілліпт», «Евкаліпт-М» і інших. Втирання масла застосовується як болезаспокійливий засіб при радикуліті і ішиасі. Також широко використовується у формі інгаляцій, при ароматерапії у ваннах та під час прийняття банних процедур.

Евкаліптове масло можна поєднувати з кедром, м'ятою, чайним деревом і ялівцем. Одного разу спробувавши аромат евкаліпта в парній, Ви станете його шанувальником на багато років.









Texts' author, designed and programmed by Alexey Leonov, 2009-2015. All rights reserved.