Грейпфрут
Грейпфрут – дерево сімейства рутових. Дерево низькоросле, заввишки всього лише 3-5 метрів. Ареал розповсюдження – Середземноморський регіон, Південна Європа, Північна і Південна Америка. У дикому вигляді не зустрічається. Передбачається, що грейпфрут це гібрид апельсина з помпельмусом (плодова тропічна рослина).
Для отримання 1 кілограма ефірного масла грейпфрута необхідно переробити близько 100 кілограмів сировини (шкірка плодів). Плоди грейпфрута всім добре відомі. Окрім прямого споживання, вони використовуються як прянощі в кондитерській промисловості в кухнях різних народів миру.
Масло грейпфрута має широкий спектр дії на організм. Воно ефективно допомагає при харчових розладах, покращує роботу печінки і жовчного міхура.
Також грейпфрут є головною складовою знаменитої грейпфрутової дієти. Це обумовлено тим, що грейпфрут з одного боку прискорює обмін речовин в людському організмі, а з іншою, стимулює роботу травного тракту, що і викликає ефект схуднення.
Крім того, аромат цього фрукта позитивно діє на центральну нервову систему, позбавляє від депресії, стресових станів, будить бажання до життя.
Незважаючи на усі вищеперелічені лікувальні властивості грейпфрута, існують результати наукових досліджень (проведених в США) що доводять, нібито регулярне його вживання збільшує вірогідність виникнення раку грудей у жінок на 35 відсотків. Дослідження були проведені не цілком коректно (не враховувалися багато супутніх чинників). Проте, як відомо, диму без вогню не буває. Ми б рекомендували утриматися від щоденного вживання плодів грейпфрута жінкам, що знаходяться в періоді постменопаузи.
Протипоказанням до вживання плоду грейпфута є печінкова недостатність, а до використання ефірної олії грейпфрута в сауні - лише індивідуальна непереносимість цитрусових. Також не слід вживати плоди грейпфрута (втім, як і усі інші цитрусові) одночасно з будь-якими лікарськими препаратами.
|