Сауна «ВіС» у Києві на Позняках
Русский  Українська  English   
 

Хаммами

Сучасні хаммами

Історія турецького різновиду лазні – хаммама, йде корінням в далеке минуле. Існує думка, що хаммами зобов'язані своїй появі ще римським термам. Принципи функціонування турецьких лазень значно відрізняються від російської бані. Там немає звичним нам кам'янок. Хаммами нагріваються за рахунок своєрідної «полів і стін з підігрівом, роль нагрівальних елементів в яких виконують труби з гарячим повітрям, прокладені під приміщеннями кімнат. Пара з цих труб, через отвори подається в кімнати. А джерело пари – чан з водою, що знаходиться в окремій будівлі.

Перша турецька лазня з'явилася в Константинополі і вже звідти швидко розповсюдилася по мусульманських країнах. По закінченню деякого часу з відвідуванням хаммамів мусульмани стали ототожнювати поняття духовного і тілесного очищення, а самі лазні стали центром суспільного життя, в яких вирішувалися багато питань.

Хаммами мали форму восьмикутного залу з бассейном, що називається - потельня, до кожної стіни якого примикали кімнати з все більш і більш високою температурою. Паріння починалося з температури в 50 градусів і поступово, переходячи з кімнати в кімнату, людина доходила до 130 градусів Цельсія. На завершення паріння вона відправлялася в руки досвідченого масажиста, який проводив масаж всього тіла.

Сьогоднішні хаммами мають декілька спрощену будову. Вони складаються з великої кімнати – роздягальні, окремої кімнати з басейном або купіллю, душової з холодним душем і гарячою вологою потельнею, температура в якій близько 60 градусів. Саме така, відносно невисока температура при високій вологості, є основною цінністю турецьких лазень, оскільки вона дозволяє відвідувати хаммами людям що мають протипоказання до звичайної лазні або сауни.

Людям, які йдуть в хаммами уперше, для того, щоб отримати від паріння максимальне задоволення і користь, необхідно знати правильний алгоритм відвідування хаммамів.

Отже, спочатку ви потрапляєте в спеціальну кімнату для роздягання. У правильних хаммамах в роздягальні підтримується температура близько 30 градусів за Цельсієм. Це зроблено для того, щоб заздалегідь розігріти відвідувача. Потім ви проходите в чебек - загальну кімнату хаммамів, де температура трохи вища - близько 50 градусів. Далі, за бажанням, ви можете відвідати більш гарячі примикаючі кімнати з температурами - 70, 90 і 130 градусів.

Після того, як ви насолодитеся парінням, слідує масаж. При чому не просто масаж, а спеціальний турецький пінний масаж усього тіла, який завершується миттям грубою рукавичкою (рукавичка виступає в ролі скрабу). Закінчують відвідування турецьких лазень купанням в басейні з прохолодною водою і подальшим відпочинком.









Texts' author, designed and programmed by Alexey Leonov, 2009-2015. All rights reserved.