Сандалове дерево
Сандалове дерево росте у висотних районах Південної Азії і зустрічається на висоті від 500 до 2500 метрів над рівнем моря. Висота зрілого дерева досягає 15-20 метрів.
На сьогодні найбільшим експортером деревини є Індія. Надалі імпортер деревини очищає її від кори, подрібнює і видобуває з неї ефірне масло, яке потім використовується в парфюмерії і медицині.
Цілісна деревина сандалового дерева використовується для створення елітних меблів і різноманітних виробів: скриньок, віял, паличок для паління, фігурок людей та тварин.
Крім того, в Китаї і Індії подрібнена деревина сандалового дерева використовується для обкурювання приміщень у похоронних ритуалах.
Ефірне масло сандалового дерева широко застосовується в лікуванні шкірних захворювань і захворювань респіраторної системи (бронхіт, нежить, ГРВІ). Аромат масла має седатівний і заспокійливий ефект, у зв'язку з чим рекомендується при лікуванні нав'язливих станів і неспокою.
Також аромат сандалового дерева використовується для модуляції статевого ваблення і лікування від фригідності і імпотенції.
Однією із затребуваних якостей ефірної олії сандала є її здатність збільшувати опір людського організму до радіаційного і хімічного впливу навколишнього середовища, що, погодьтеся, дуже актуальна якість у сучасному світі.
Перелік доступних способів застосування сандалового ефірного масла дуже широкий. Масло приймають всередину, використовують в аромалампах і при проведенні сеансів масажу. Також масло додають в гарячу ванну для отримання седатівного ефекту.
При застосуванні в сауні масло сандалового дерева добре поєднується з ароматами троянди, пачулі, гвоздики, сосни і іланг-ілангу.
Протипоказаннями до застосування ефірної олії сандала є стан вагітності і індивідуальна непереносимість масла.
|