Сауна «ВіС» у Києві на Позняках
Русский  Українська  English   
 

Римські терми

Римські терми

Римські лазні ведуть свою історію приблизно з 25 року до нашої ери. У той час лазні будувалися недалеко від гарячих термальних джерел, від яких вони і запозичили свою назву - терми.

На початковому етапі існування терм, вони виконували виключно гігієнічну функцію, просто кажучи - в них змивали бруд. Проте, починаючи з перших років нашої ери, в Римі, терми набуваюсь ширше призначення.

Римські терми поступово стають місцем культурного відпочинку і дозвілля. Городяни відвідували терми практично щодня. Хтось вирішував там ділові питання, хтось вигадував музику і тут же її виконував, а хтось знаходив собі в термах просто цікаве спілкування.

Вже наприкінці п'ятого століття нашої ери терми отримали таку популярність, що тільки в Римі їх налічувалося близько тисячі.

Римські лазні складалися з декількох приміщень, кожне з яких мало своє призначення.

Палестра. Стародавній аналог сучасного спортзалу. У палестрі римляни займалися фізичними вправами для розминки і розігрівання м'язів перед лазнею.

Аподітерій. Це своєрідна роздягальня з поличками і лавами для зручності відвідувачів.

Тепідарій. У тепідарії римляни купалися і омивалися. Обмивання полягало в натиранні тіла маслом і подальшим зчищенням його металевими шкрябаннями. Також в цьому приміщенні робився масаж.

Кальдарій. Це велике приміщення, обладнане неглибокими басейнами з гарячою водою, яка нагрівалася за рахунок печі, розташованої під кальдарієм. Відповідно ця вода і створювала пару для кальдарія. Для тих, хто віддавав перевагу сухій парі, було передбачено спеціальне приміщення без басейнів, яке називалося, – лакоником. До речі, існує думка, що слово «лаконічне» пішло саме від назви цього приміщення. Тобто сухо і без води.

І на закінчення процедури паріння римляни відвідували фрігидарій, зал з прохолодним басейном, де можна було відпочити, поїсти і навіть подрімати.









Texts' author, designed and programmed by Alexey Leonov, 2009-2015. All rights reserved.