Сауна «ВіС» у Києві на Позняках
Русский  Українська  English   
 

Ромашка аптечна

Ромашка

Ромашка – однорічна рослина з сімейства складноцвітих, заввишки приблизно 30 сантиметрів. Широко поширена по території Європи, Південної Америки і Індії.

Ефірне масло ромашки отримують в результаті перегонки сировини з водяною парою. Дуже довгий час це масло використовувалося як антисептичний засіб (десь до 1930 року).

Найбільш цінними властивостями ромашки є здатність підвищувати імунітет людини, боротися із захворюваннями шлунково-кишкового тракту (в тому числі з виразками шлунку і дванадцятипалої кишки), застудою, гіпертонією, а також протидіяти різним алергічним реакціям. Крім того, ромашка має сильний бактерицидний ефект.

Також ромашка використовується для комплексного догляду за шкірою і волоссям. Про чудові косметологічні властивості ромашки знали ще в давнину. Так, в древньому Римі дівчата використовували настій ромашки для вибілювання шкіри обличчя і боротьби з лупою.

Слід згадати і про те, що в деяких країнах настій з ромашки виступає не лише як лікувальний засіб, але і як звичайний напій. Так, наприклад, у Франції дуже популярний ромашковий чай. Власне кажучи, чаю як такого в ньому немає. Увесь чай - це настій з ромашки з додаванням вершків і цукру.

У ландшафтному дизайні ромашка використовується в якості засобу, що візуально збільшує площу саду. Для досягнення такого ефекту ромашку висаджують по краях саду (біля огорожі, якщо вона є).

Без перебільшення можна сказати, що лікувальні препарати з ромашки (ромашкова ефірна олія, настій ромашки) є одними з найбільш універсальних засобів підтримки здоров'я і краси тіла. Більше того, ціна сухої ромашки в аптеках дуже і дуже демократична.

Ще однією цінною властивістю ромашки є те, що настоями з неї можна лікувати навіть дуже маленьких дітей.

У парній аромат ромашки добре поєднується з ароматами лаванди і чебрецю. Таке поєднання має заспокійливий і релаксаційний ефект.









Texts' author, designed and programmed by Alexey Leonov, 2009-2015. All rights reserved.