Сауна «ВіС» у Києві на Позняках
Русский  Українська   
 

Коріандр

Коріандр

Коріандр – однорічна трав'яниста рослина сімейства селерових. Коріандр прийшов до нас з Індії і країн східного Середземномор'я. Культивується в Росії, на Кавказі, в багатьох країнах Східної Європи і в Аргентині.

Листя коріандру широко використовується в свіжому вигляді для салатів, в рибних і м'ясних блюдах, сендвічах і супах. Плоди коріандру є прянощами, які додають в бородинский хліб, консерви, деякі сорти сиру і ковбас, кондитерські вироби, пиво і лікери.

Насіння коріандру ефективне для освіження дихання. Для цього треба просто узяти небагато насіння і пожувати його. Ця його властивість дуже зажадана бувалими мандрівниками.

Ефірне масло коріандру має широкий спектр дії на людський організм. Воно використовується при лікуванні захворювань шлунку, кишечника, володіє послаблюючим і жовчогінним ефектом (у складі лікувального чаю).

До речі сказати, чай та їжа з коріандром чинить на організм субъективно охолоджуючу дыю. Крім того, він знижує набряклосты і зменшує пухлини.

Обов'язково слід згадати про те, що масло коріандру в чистому вигляді є досить сильним подразником. Наносити його на шкіру можна тільки в суміші з нейтральними маслами. Таке масло використовується для лікування вугрів, зменшення жирності шкіри, відновлення капілярів, що лопнули, і відновлення в них кровотоку.

Після виділення ефірної олії, відходи коріандру (шрот) не викидають і не утилізують, вони використовуються в якості корму для великої худоби, свиней, птахів і кролів.

Також масло коріандру є збуджуючим засобом, а тому його призначають для жінок і чоловіків, що мають проблеми з вабленням до протилежної статі. Зрозуміло, застосування такого масла в парній може зробити ваш відпочинок більш різноманітним :-).

Протипоказаннями до застосування ефірної олії коріандру є вагітність, тромбофлебіти, фіброз та індивідуальна непереносимість коріандру.









Texts' author, designed and programmed by Alexey Leonov, 2009-2015. All rights reserved.