Кардамон
Кардамон – вічнозелений трав'янистий чагарник сімейства імбирних. Прийшов до Європи з Індії і Близького Сходу. Використовується як прянощі до фруктових блюд, м'яса, а також при консервації овочів і риби.
Має високий вміст ефірних масел – до 8 відсотків, що робить його дуже економічним у виробництві. Для отримання 1 кілограма продукту (ефірного масла) необхідно лише 20 кілограм початкової сировини.
Плоди кардамону являють собою невеликі коробочки, що містять насіння кардамону. Самі плоди збирають з рослини злегка недозрілими і добре просушують. В результаті виходить трикамерна коробочка довжиною близько півтора сантиметри.
Кардамон є популярною пряністю в кухні народів Сходу. Особливо він популярний в Індії. Там зелений кардамон додають в різні соуси, рис, м'ясні блюда і напої, найпопулярніший з яких кисломолочний йогуртовый напій - лессі. Також кардамон часто використовується для ароматизації кави жителями африканського континенту і чаю китайцями.
У європейській кухні кардамон, в невеликих кількостях, додають в деякі супи, блюда з м'яса, птиці та риби, паштети і ковбаси, печиво, тістечка і піроги. У франції кардамон використовують при виготовленні знаменитого лікеру Curasao.
У медицині кардамон застосовується не так широко, як інші лікарські рослини. Препарати з кардамону дуже ефективні для лікування простудних захворювань верхніх дыхетельных шляхів (ОРЗ, ангіна, бронхіт та ін.). Причому, ця властивість вдало поєднується з іншою, не менш корисною, - здатністю знижувати підвищену температуру тіла хворого.
Також кардамон відомий своєю цілющою дією на органи шлунково-кишкового тракту (його використовують при коліках, порушеннях моторики кишковика, метеоризмі). Крім того, в народній медицині кардамон застосовується для заспокоєння вушних і зубних болів.
Ефірне масло кардамону має приємний свіжий аромат і використовується при лікуванні депресивних і стресових станів, страхів і головних болів.
|