Бергамот
Бергамот – низькоросле дерево з сімейства рутових. Ефірне масло бергамоту здобувається з шкірки його плодів, причому для отримання 1 кілограма масла необхідно до 200 кілограм свіжої сировини (шкірки).
Батьківщиною бергамоту є південні частини Азії, а ось культивують його в промислових масштабах практично тільки в одному місці земної кулі – в італійській провінції Калабрія, де специфічний склад грунту дозволяє отримати плоди високої якості.
Масло бергамота дуже широко використовується в парфюмерній промисловості із-за своєї виняткової сполучуваності з більшістю ароматів. На сьогодні аромат бергамота є присутнім майже в половині усіх духів, одеколонів і туалетних вод, що доступні на ринку.
Враховуючи, що бергамот є результатом схрещування лимона і гірського апельсина, його лікувальні властивості в значній мірі визначаються властивостями цих цитрусових. Плоди бергамота мають відмінні бактерицидні і противірусні властивості, чинять жарознижуючу і відхаркувальну дію на людський організм. Відповідно, ефірну олію бергамота з успіхом застосовують при лікуванні гострих респіраторних захворювань, ангін і інших застудних захворювань легень.
Бергамотове масло виступає допоміжним засобом при нормалізації функцій шлунково-кишкового тракту, лікуванні інфекцій сечостатевої системи і боротьбі з паразитарними інфекціями (гельмінти). Також нормалізує роботу сальних залоз і протидіє вугровим висипанням на шкірі.
Ванни з бергамотовим маслом, крім того, що знімають стрес і підвищують життєвий тонус організму, активують вироблення вітаміну D в шкірі. Тобто, фактично, заповнюють нестачу сонячного світла для людини (вітамін D синтезується в шкірі під впливом сонячного світла). Саме тому ефірну олію бергамота ще називають "вітаміном сонця".
У харчовій промисловості бергамот відомий передусім як ароматична добавка до різних сортів чаїв. Крім того, з бергамота варять варення, готують мармелад, цукати і різні кислі соуси (здебільшого в країнах Латинської Америки).
Бергамотове масло володіє приємним запахом, що дозволяє його використовувати в парній для створення цілющої і ароматної пари.
|