Полин Таврійський
Полин Таврійський – багаторічна рослина сімейства астрових. Найбільш поширено на Євразійському континенті і в Північній Америці. У Україні зустрічається по всьому побережжю Криму і в інших прибережних районах країни.
За старих часів полин використовувався в якості засобу знезараження приміщень під час епідемій і відлякування комах (комарів, бліх і так далі). Для цього свіжий полин вистилали на підлогу хати, і обкурювали приміщення димом від висохлих стебел полину.
Лікувальне застосування ефірного масла полину сфокусовано, в основному, на лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту. Таке масло сприяє поліпшенню апетиту і травлення, бореться з кишковими інфекціями, володіє антігельмінтнимі властивостями.
При зовнішньому застосуванні використовується для лікування грибкових захворювань ніг, локального поліпшення кровообігу при ревматизмі. Також відмічено, що при використанні в аромалампі, масло знімає нервову напругу і покращує настрій.
У харчовій промисловості полин таврійська не використовується із-за наявності в ній токсичного компонента туйона. Виключення - ароматизація (у вкрай незначних дозах) деяких марок вермута, алкогольних настоянок і безалкогольних напоїв.
Цікавий історичний факт: війська Петра Великого, під час свого Персидського походу в 1722 році, недалеко від міста Кизляр втратили більше ніж півтисячі коней із-за їх отруєння полином. Дивно, але для коня смертельна доза полину складає усього лише триста грамів. Причому, найбільш токсичний полин з кінця зими і до початку осені. А ось з середини осені і усю зиму її стеблами можна цілком безпечно годувати худобу.
Враховуючи, що полин містить токсичні речовини, застосовувати ефірне масло полину при прийнятті банних процедур слід обережно, тільки для разового створення ароматної пари.
Протипоказання до застосування ефірної олії полину - беременносить і епілепсія. Будьте обережні.
|