Жасмін
Жасмін – в'юнкий чагарник сімейства маслинових, що прийшов до нас з Азії. На сьогоднішній день жасмін вирощується в Іспанії, Франції, Італії, на Причорноморському побережжі і в Єгипті.
Масло жасмину має високу цінність у зв'язку з важкістю видобування, а також високим попитом на нього з боку виробників парфюмерії (використовується в елітних духах). Ефірне масло виділяється за допомогою хімічних розчинників. З тонни початкової сировини виходить всього лише 1 кілограм кінцевого продукту.
Ефірне масло жасміну було символом кохання на Сході, і, як показують наукові дослідження, не дарма. Активні речовини, що містяться в маслі, стимулюють сексуальне бажання, виліковують фригідність і імпотенцію.
У багатьох провінціях Китаю квітки жасмину є невід'ємною частиною чайної церемонії (квітки додають безпосередньо в чай). Це пов'язано з тим, що жасмин має антистресову дію на психіку людини і підвищує м'язовий тонус.
Також жасмін підсилює вироблення молока у вагітних жінок і стабілізує гормональний статус.
Ефірне масло жасміну використовують для лікування нервових дерматологічних проявів, екземи, стресу, параної, депресивних станів.
Важливе зауваження: масло жасміну використовується тільки зовнішньо, оскільки в ньому можуть залишатися токсичні речовини – залишки процесу виділення масла.
Також слід уникати надмірної ароматизації приміщень, в яких люди знаходяться тривалий час (наприклад спальня). Сильний жасміновий запах нерідко призводить до головного болю.
У парній ефірну олію жасміну слід використовувати обережно, переважно в сумішах з іншими маслами. Аромат жасміну добре поєднується з ароматами цитрусових, троянди, шавлії, лаванди, ромашки, ялівцю, іланг-ілангу і кедру.
|