Фенхель
Фенхель (його ще називають «солодкий кріп») – багаторічна трав'яниста рослина сімейства сельдерєєвих. Росте переважно в Середній Азії і на Кавказі. Має дуже високий вміст ефірних масел – приблизно 6 відсотків.
Фенхель використовується як прянощі в кондитерській промисловості. Свіже листя фенхеля вживається в салатах і використовується як приправа до супів. Також деякі народності вживають його як овоч.
Незвичайним, для слов'янскої кухні, способом приготування парасольок фенхеля, є їх консервація в якості окремої овочевої культури. Крім того, парасольки фенхеля обвалюють в борошні і тушкують з м'ясним бульйоном. За свідченнями людей, що куштували приготований таким чином фенхель, - смак у блюда виходить відмінний.
Основне медичне застосування препаратів з фенхеля – нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту. Добре зарекомендував себе в поліпшенні травлення і апетиту, лікуванні метеоризму і роздратування кишечника. Володіє гепатопротекторними властивостями.
Цікавою і, для деяких, корисною властивістю ефірного масла фенхеля, є його здатність нейтралізувати токсини алкоголю і нікотину, тобто на наступний ранок після вживання алкоголю, гаряча парна з маслами фенхеля буде дуже доречна.
Для жінок не зайвим буде знати, що креми з маслом фенхеля здатні покращувати форму грудей за рахунок підвищення еластичності м'язів. Крім того, фенхель прискорює обмін речовин, що робить його відмінним засобом для схуднення.
Досвідчені туристи в тривалих походах використовують свіжий фенхель як засіб для поліпшення травлення, і, що головне, для дезинфекції ротової порожнини і освіження дихання.
У парній, окрім ефірної олії фенхеля, знавці рекомендують використовувати його листя і стебла як включення в березові і дубові віники для паріння. Такий збірний віник дуже хороший для нервової релаксації, очищення шкірних покривів від вугрів і висипань, а також для боротьби з безсонням.
Як бачите, фенхель є дуже універсальною рослиною. Використовуйте усі його переваги.
|