Вплив сауни на здоров'я
Основним профілактичним чинником в сауні є звичайно ж тепло. Причому, у відмінності від інших теплових процедур, тепло в сауні діє комплексно, практично на всі органи і системи організму.
Перебування в лазні або сауні дозволяє прогріти не тільки верхні шари шкіри, але і внутрішні органи. При тривалому прогріванні капіляри і крупні судини розширюються, що приводить до активізації кровотоку і інтенсивного виведення продуктів обміну (шлаків) з організму. Внутрішні органи омиваються свіжою, насиченою киснем, кров'ю, що значно покращує їх роботу.
Розширення судин в парній і подальше їх різке звуження при виході з неї (басейн, прохолодний душ, сніг) має ще одну позитивну сторону.
Така, «гімнастика» серцево-судинної системи, при систематичному відвідуванні сауни, дозволяє привчити організм до змін атмосферного тиску і температур. Тобто ви забудете що таке головні болі і перестанете застуджуватися від переохолодження.
Сауна завдає благотворного впливу і на кістково-м'язову систему. Глибоке прогрівання сприяє розслабленню м'язів, які в повсякденному житті знаходяться в постійній напрузі. Особливо це актуально для м'язів спини розташованих в районі поясниці і хребта. М'язова напруга в цих областях нерідко перешкоджає нормальному кровообігу, що вкрай негативно позначається на міжхребетних хрящових дисках. А забезпечення нормальної циркуляції крові дозволяє знизити ризик виникнення остеохондрозу і зберегти їх еластичність.
Не можна не відмітити позитивний вплив сауни на людей, що страждають хронічними захворюваннями легенів. В якості консервативного лікування легеневих захворювань, сауна дуже ефективна, оскільки гаряче повітря парної добре розріджує і сприяє виведенню мокроти з легенів. До речі, ця властивість сауни буде дуже корисною і для завзятих курців.
І в решті-решт, сауна просто дарує гарний настрій.
Партеся на здоров'я!
|