Сауна «ВіС» у Києві на Позняках
Русский  Українська  English   
 

Відвідування сауни з дитиною (частина 2)

Діти у сауні

Продовжуємо нашу статтю про секрети корисного і безпечного відвідування сауни з дитиною.

Як показує практика, шестирічні діти із задоволенням відвідують сауну, у тому випадку, якщо їх притягнути до підготовки і проведення усього банного ритуалу. Доручіть дитині зібрати тапочки, шапки і рушники на усю сім'ю (якщо ви відвідуєте сауну усією сім'єю), тому хто більш старший призначте стежити за часом перебування дорослих в парній або обережно поливати водою з ковша камені у печі.
          Для дітей такого віку вже буде корисно провести екскурсію по сауні і пояснити де що знаходиться і яку роль виконує. Не забудьте ознайомити дитину із заходами безпеки при знаходженні в сауні.

Також для дітей буде цікаво провести паралель вашого відвідування сауни із згадкою лазні в російських народних казках ("Василиса Прекрасная", "Ивасик-Телесик" та ін.).

При відвідуванні сауни з дітьми, слід пам'ятати про основні правила безпеки в сауні.
          1. Відвідуючи парну вперше в житті найбільш оптимальним буде проведення одного циклу паріння, тобто: парна (на нижньому помості) - обливання водою кімнатної температури - відпочинок.
          2. Оптимальна температура в парній для дітей коливається від 60 до 80 градусів Цельсія, при вологості, що не перевищує 10 відсотків.
          3. Час перебування в парній - хвилина для грудничков, дві-три хвилини для хлопців двох-трьох років, і п'ять хвилин для 5-6 річних дітей.
          4. Після заходу в парну, з метою загартовування, обливайте дітей прохолодною водою. Ні в якому разі не крижаною. Замет, крижаний душ або ополонка - розваги тільки для дорослих.
          5. Не забувайте давати дитині питво в перервах між парінням. Адже з потом організм втрачає дуже багато рідини, запас якої необхідно поповнювати.
          6. Уважно стежте за станом дитини в сауні.

У маленьких дітей система терморегуляції організму починає повноцінно працювати тільки з шостого-восьмого місяцю життя. Тому, бліді лоб, щоки та ніс у немовляти розцінюйте як сигнал небезпеки - теплового удару. У дітей, що старші, ознаками теплового удару слугують головний біль, запаморочення і слабкість, які з'являються несподівано.
          При тепловому ударі слід негайно вивести дитину з парної, дати прохолодне питво, укласти і покрити мокрим рушником.

На завершення статті хочемо вам повідати про основне правило вдалого відвідування сауни у супроводі дітей. Не соромтеся показувати своє задоволення від банних процедур, і діти назавжди залишаться гарячими прихильниками сауни.

Удачі вам!









Texts' author, designed and programmed by Alexey Leonov, 2009-2015. All rights reserved.