Чайне дерево
Чайне дерево родом з Австралії. Воно є близьким родичем евкаліпта (обидва цих дерева з сімейства миртів).
Ефірне масло чайного дерева є сильним антисептичним і фунгіцидним засобом і може використовуватися проти більшості тропічних хвороб і інфекцій. Причому інфекцій як зовнішніх, так і внутрішніх. Воно ефективно бореться з хвороботворними мікробами в кишечнику, шлунку, товстій кишці і навіть мочовій системі.
Масло широко використовується для загоєння і лікування відкритих ран, гнійних виразок, опіків і обморожень. Може наноситися безпосередньо на рану. Протигрибкова дія ефірного масла чайного дерева використовується при лікуванні мікозу стоп (грибкове захворювання).
Підтверджено ефективність при боротьбі із злоякісними і доброякісними утвореннями, вугровими висипаннями, нейродермітами, аллергиями, коростою, герпесом, бородавками, лупою і простудними захворюваннями.
Також показанням для лікування маслом є астма. В цьому випадку прописують ароматичну лампу з розчином масел чайного дерева, троянди і меліси.
Настої із маслом чайного дерева ефективно очищують порожнину рота, знімаю наліт із зубів і язика, чинять лікувальну дію на садна і рани в ротовій порожнині, освіжають дихання.
Ефірна олія чайного дерева використовується для знезараження приміщень під час інфекцій, протипаразитарної обробки домашніх тварин, відлякування молі, мошок і комарів, змащення місць їх укусів. Крім того, масло чайного дерева широко використовується в косметичній промисловості при виробництві мила, шампунів, зубних паст, лосьйонів і кремів.
При потраплянні нерозведеного масла на шкірні покриви людини може відчуватися відчуття опіку упродовж двух-трех хвилин. Лякатися не варто, оскільки це нормальна реакція організму на це масло. Слід лише проявляти обережність при нанесенні засобів з вмістом ефірної олії чайного дерева на чутливу шкіру.
У сауні таке масло добре поєднується з ефірними маслами розмарину, тімьяну, гвоздики, шафрану і лаванди.
|